پروفسور جو رونگ استاد برجسته روابط بین الملل

دارنده دو دکترای PhD (روابط عمومی و روابط بین الملل)، استاد برجسته روابط بین الملل در معتبرترین دانشگاه های چین و مشاور ارشد سفیر چین در ایران

معرفی چهره سرشناس بین المللی و استاد فرهیخته پروفسور جو رونگ 

Prof. Dr. Zhou Rong

prof-zhou-rong-3 پروفسور جو رونگ استاد برجسته روابط بین الملل

پروفسور جو رونگ- ریاست دپارتمان علمی ارتباطات بین الملل مدرسه کسب و کا بن ژیوار

پروفسور جو رونگ (Prof. Zhou Rong) در حال حاضر به عنوان مشاور ارشد سفیر محترم چین در ایران فعالیت می نمایند. ایشان به عنوان استاد و عضو هیئت علمی در دانشگاه های تراز اول چین مانند Tsinghua University (رئیس جمهور فعلی چین Xi Linping و Hu Jintao رئیس جمهور اسبق چین از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ از فارغ التحصیلان این دانشگاه محسوب می شوند)، دانشگاه Fundan، دانشگاه Southwest Zhengfa  دانشگاه Sichuan و دانشگاه Jiangsu Normal University بوده و به عنوان پژوهشگر در China Yun Nan Province Social Academy فعالیت می نماید. وی به عنوان سردبیر ارشد روزنامه Middle East of Chinese Wenhui که در شانگهای منتشر می شود نیز فعالیت می کند.

پروفسور جو رونگ در سال ۱۹۵۵ به دنیا آمده و در سال ۱۹۸۳ در رشته ادبیات زبان انگلیسی از دانشگاه Beijing Normal University فارغ التحصیل شد. وی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه روابط بین الملل و معاصر چین (China Contemporary International Relations) ادامه تحصیل داده و در همین دانشگاه دو دکترای PhD خود را در حوزه روابط عمومی (PR) و روابط بین الملل (International Relations) را اخذ نمود.

از سال ۱۹۸۳ به این سو، وی بطور مستمر در حوزه روابط عمومی و روابط بین الملل به تحقیق و پژوهش و تدریس پرداخته و تاکنون بیش از ۲۰ مقاله مرجع در این زمینه نگاشته است.

در حوزه ارتباطات بین الملل وی به عنوان نویسنده و نویسنده همکار (Co-Author) کتاب های متعددی را در خصوص کشورهای عضو ASEAN، استرالیا، پاکستان و افغانستان و برخی از مسائل مهم منظقه ای نگاشته است و در کشور چین به عنوان تحلیلگر ارشد مسائل استراتژیک حوزه کشورهای چین، هند، پاکستان و افغانستان شناخته می شود.

به عنوان یک روزنامه نگار، وی در روزنامه Chinese Guang Ming Daily (دومین روزنامه بزرگ چین با انتشار یک میلیون نسخه در روز) به عنوان سردبیر نیز فعالیت نموده است.

وی در سالهای ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ به عنوان ژورنالیست برتر چین مورد تقدیر قرار گرفته و در طی فعالیت ژورنالیستی و دیپلماتیک خود با چهره های مهم بین المللی زیادی دوستی نزدیکی داشته است.

او در جریان مذاکرات صلح میان دولت پاکستان و طالبان پاکستان به عنوان میانجی حضور داشته و در بیش از ۲۰ برنامه مشترک اقتصادی میان دولت چین و پاکستان نقش ناظر را ایفا نموده است.

سمت های پروفسور جو رونگ در مدرسه کسب و کار بن ژیوار:

عضو هیئت علمی مدرسه کسب و کار بن ژیوار

عضو ارشد شورای عالی آموزشی مدرسه کسب و کار بن ژیوار

رئیس دپارتمان علمی ارتباطات بین الملل مدرسه کسب و کار بن ژیوار (Dean of International Relations Faculty)

حضور ایشان در مدرسه کسب و کار بن ژیوار، فرصتی بی بدیل برای دانشجویان این مرکز و نیز مدیران و کارآفرینان ایرانی است تا با بهره گیری از تجربیات، دانش و شناخت عمیق ایشان از نحوه همکاری های راهبردی تجاری و اقتصادی با شرکت های بزرگ و تراز اول کشور چین، در توسعه و تعالی سازمان ها و کسب و کارهای خود بیش از پیش موفق گردند.

ایمیل: prof.zhou@bonzhivarbs.com