نظام و سبک آموزشی در مدرسه کسب و کار بن ژیوار

به عنوان اولین و تنها مدرسه کسب و کار رسمی ایران در نقطه مقابل سبک آموزشی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کشور است؛ به دلیل فعالیت این مرکز زیر نظر مستقیم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور و سازمان جهانی کار (ILO) ما از استانداردهای فنی و مهارتی پیروی می کنیم و بجای تمرکز بر روی مفاهیم و مباحث تئوریک که می توان در کتاب های نیز آنها را یافت، بر روی مباحث مهارتی، کاربردی و اجرایی تمرکز داریم. با این حال، محتوای آموزشی ارائه شده در مدرسه کسب و کار بن ژیوار از بهترین مدارس کسب و کار جهان الگوبرداری و بومی سازی شده است و به دلیل همکاری با مراکز دانشگاهی معتبری مانند مدرسه بازرگانی دانشگاه استنفورد و مدرسه بازرگانی دانشگاه ناتینگهام، علاوه بر مبادلات علمی، از حضور اساتید برجسته بین المللی نیز بهره می بریم.
۷۰% محتوا و برنامه های آموزشی دوره های  مدرسه کسب و کار بن ژیوار به صورت مهارتی، عملی و کارگاهی و ۳۰% آن به صورت نظری و تحلیلی می باشد.
هدف اصلی این دوره ها این است که افراد در نهایت بتوانند کسب و کارهای سودآوری را ایجاد و برای سالهای متمادی آن را رشد و توسعه داده و به سودآوری برسانند. در واقع در این دوره ها و سایر دوره های دیگر مدرسه کسب و کار بن ژیوار، دانشی به افراد آموخته می شود که توانایی تبدیل آن به کار و ثروت وجود دارد.
در کلیه دوره ها اساتیدی مورد استفاده قرار می گیرند که ویژگی های زیر را دارا می باشند:
– برخورداری از تحصیلات معتبر و سطح بالای آمادمیک (حداقل فوق لیسانس)
– دارا بودن حداقل ۱۰ سال سابقه کار تخصصی در حوزه مورد تدریس
– کارآفرین و صاحب کسب و کار
– فن بیان و ارائه قوی و سطح بالا
– سوابق اجرایی و مشاوره ای معتبر
– دارای آثار علمی و پژوهشی معتبر
در واقع در کلاس های دوره های BBA ، MBA و DBA مدرسه کسب و کار بن ژیوار، دانشپژوهان دروس عمومی و تخصصی خود را از افرادی فرا می گیرند که خود بصورت عملی و اجرایی در همان حوزه فعالیت تخصصی و حرفه ای داشته اند.

چه می آموزیم؟ چگونه می آموزیم؟

در دوره های مدرسه کسب و کار بن ژیوار کلیه دورس به صورت محتوای ترکیبی ارائه می شود. محتوای ترکیبی در برگیرنده آموزه های علمی و آکادمیک، آموزه های تجربی و مهارتی است. در این روش آموزشی منحصربفرد سه محور کلیدی به عنوان شاخصه های اصلی سبک آموزشی در دوره های MBA عبارتند از:
•محتوای علمی: برگرفته از محتوای سطح بالای مدارس کسب و کار برجسته جهان مانند دانشگاه ناتینگهام و استنفورد که بر اساس محیط کسب و کار ایران و نیازهای مدیران و کارآفرینان ایرانی تطبیق یافته و بر اساس استانداردهای تدوین شده بین المللی مورد تایید سازمان جهانی کار (ILO) قرار گرفته است.

•انتقال تجربه:این امر از سوی اساتید خبره و مجربی که هریک علاوه بر دارا بودن کرسی های استادی و دانشیاری در دانشگاه های تراز اول کشور، تجربه کاری و اجرایی گسترده ای را نیز در حوزه مورد تدریس خود دارند، بر اساس موردکاوی ها و مثال های عملی و کاربردی به دانشپذیران منتقل می گردد.

•ایجاد مهارت:حیط واقعی کار، رویکرد شناخت و حل مسئله، آموزش های کارگاهی، کار با نرم افزارهای تخصصی مخصوص هر درس و اجرای پروژه های عملی، از جمله ابزارهای ایجاد مهارت در مدرسه کسب و کار بن ژیوار هستند.