دکتر علی شکری

چهره برجسته علوم مالی کشور با بیش از 40 سال سابقه تدریس دانشگاهی داخلی و بین المللی و 50 سال سابقه فعالیت درخشان در امور مالی

معرفی چهره برجسته و استاد فرهیخته دکتر علی شکری

dr-shokri3 دکتر علی شکری

دکتر علی شکری ریاست دپارتمان علوم مالی مدرسه کسب و کار بن ژیوار

اهمیت به تجربه و تخصص در مدرسه کسب و کار بن ژیوار، یکی از مهمترین ارکان نظام ارزشی و آموزشی این مرکز به عنوان اولین و تنها مدرسه کسب و کار رسمی ایران است. در این میان حضور چهره های برجسته و خبره ای مانند دکتر علی شکری که به عنوان یکی از پیشگامان ترویج مبانی علمی و اجرایی حسابداری مدرن و مدیریت نوین مالی در ایران شناخته می شود، از افتخارات این مرکز محسوب می گردد. علی شکری با ۴۰ سال سابقه تدریس دانشگاهی مستمر در ایران، هند و آمریکا، دارنده عنوان «حسابدار قسم خورده Certified Public Accountant» آمریکا نیز هست. وی در طی عمر پربار خود هزاران دانشجو و متخصص مالی و حسابداری را آموزش و تربیت نموده است و با دارا بودن سمت های مهم در نهادهای مالی و مالیاتی کشور، کوله باری از دانش، مهارت، منش و تجربه حرفه ای را در مدرسه کسب و کار بن ژیوار در اختیار اساتید، دانشجویان، دانشپذیران و مهارت آموزان این مرکز قرار می دهد. او که مسئولیت تدوین دروس مدیریت مالی و حسابداری مقاطع کارشناسی ارشد MBA، دکترای DBA و مهندسی کسب و کار BE در رشته مالی در مدرسه کسب و کار بن ژیوار را برعهده داشته و دارد، محتوایی بی نظیر و فاخر را که حاصل نیم قرن فعالیت حرفه ای علمی، اجرایی و دانشگاهی وی می باشد به عنوان میراثی ماندگار برجای نهاده است. محتوایی که حتی در عالی ترین سطوح دانشگاهی کشور در حوزه حسابداری و مدیریت مالی نیز نظیر آن به چشم نمی خورد.

جایگاه، سمت ها و مسئولیت ها در مدرسه کسب و کار بن ژیوار:

عضو هیئت علمی مدرسه کسب و کار بن ژیوار

عضو ارشد شورای عالی آموزشی مدرسه کسب و کار بن ژیوار

ریاست دپارتمان علمی علوم مالی مدرسه کسب و کار بن ژیوار (Dean of Financial Sciences Faculty)

مشاور ارشد مدیر علمی مدرسه کسب و کار بن ژیوار

مدیر گروه دروس مالی و حسابداری، CAT، CPA و IFRS مدرسه کسب و کار بن ژیوار

 

دکتر علی شکری، متولد سال ۱۳۲۰ است و اکنون در آستانه ورود به ۷۵ سالگی همچنان پر انرژی و پرشور به امر پژوهش، آموزش و مشاوره حرفه ای می پردازد. او مشاور ارشد شرکت معتبر حسابداران رسمی هوشیار ممیز (یکی از دو شرکت برتر ممیزی و حسابرسی رسمی ایران که صدها شرکت کلیدی و مهم بورسی کشور را ممیزی و تایید صلاحیت می نماید) می باشد.

او تحصیلات خود را در دانشگاه های تهران، هند و آمریکا انجام داده است در طی مدت فعالیت خود در دنیای مدیریت مالی و حسابداری، بیش از هر چیز در حوزه اجرایی و عملیاتی و به عنوان یک مشاور برجسته و مورد اطمینان مطرح بوده است. از سازمان های مالی و مالیاتی کشور و شهرداری تهران گرفته تا بانک های برتر کشور و شرکت های تراز اول بورس کشور، او را به عنوان یک متخصص برجسته و صاحب سبک در امور مالی، مالیاتی، حسابرسی و حسابداری می شناسند.

او با تسلط کم نظیر خود با زبان انگلیسی، زبان تخصصی علوم مالی و نیز قوانین و مقررات مالی و مالیاتی داخلی و بین المللی و نیز خبرگی کم نظیر در امور مدیریت مالی، حسابداری و حسابرسی، در صدد است تا نیم قرن تجربه خود را در مدرسه کسب و کار بن ژیوار در اختیار علاقه مندان قرار دهد.

با حضور این چهره ماندگار و برجسته علوم مالی کشور، مدرسه کسب و کار بن ژیوار افتخار آن را دارد تا برای اولین بار در نظام آموزش فنی و حرفه ای کشور، دوره های سطح بالای CTA، CPA، Financial Engineering، Financial Management DBA و IFRS (سیستم بین المللی گزارشات مالی) را تدریس و برگزار نماید.

 

وب سایت موسسه حسابرسی هوشیار ممیز

ایمیل: dr.shokri@bonzhivarbs.com