دوره ها و برنامه های گواهی نامه دکترای مدیریت کسب و کار

Doctorate of Business Administration Certificate Programs

bonzhivarbs-small دوره ها و برنامه های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار

دوره های عالی مهارت های حرفه ای کسب و کار برای کارآفرینان، مدیران و رهبران آینده دنیای کسب و کار

عبارت DBA مخفف واژه Doctorate of Business Administration یا دکترای مدیریت کسب و کار است و به دارنده آن عنوان رسمی Doctor of Business Administration اعطا می شود. DBA یک دوره تحصیلات تکمیلی حرفه ای است که معادل با تحصیلات تکمیلی مقطع PhD در رشته های دیگر است. مقطع آموزشی DBA بالاترین سطح آموزشی در حوزه رشته های مدیریت اجرایی و مدیریت کسب و کار محسوب می شود و یک مقطع بالاتر از مقطع MBA قرار دارد. به مانند PhD هدفDBA نیز ارائه مفاهیم علمی و پژوهش محور است با این تفاوت که دوره های DBA علاوه بر این، دارای مفاهیم کاربردی، اجرایی و تحلیلی سطح بالاتری هستند و با محیط کسب و کار و روحیه مدیران و کارآفرینان مطابقت دارند.
دوره های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار دوره های آموزش تکمیلی هستند که بر اساس استانداردهای سطح بالای ILO و به مدت 360 ساعت در 2 سال برگزار می گردند. مدارک این دوره ها گواهی آموزش حرفه ای محسوب شده و به مانند مدارک دوره های DBA Degree مدرک تحصیلی محسوب نمی شود، با این وجود، مدارک DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار نیز در کلیه کشورهای عضو ILO مورد تایید بوده و به عنوان صلاحیت حرفه ای و آموزش های سطح بالای مهارتی و حرفه ای در حوزه مدیریت و رهبری کسب و کار به رسمیت شناخته می شوند.

تفاوت و تمایز

LIGHT دوره ها و برنامه های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار

دوره های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار چه تفاوت و تمایزی دارند؟

مدرسه کسب و کار بن ژیوار اولین مدرسه کسب و کار رسمی است که اقدام به برگزاری دوره های DBA Certificate با اعتبار بین المللی زیر نظر سازمان آموزشی فنی و حرفه ای کل کشور و سازمان جهانی کار (ILO) نموده است. دوره های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار مطابق با آخرین درسنامه ها و متدهای آموزشی بین المللی مورد استفاده در مدارس کسب و کار برتر جهان به شما ارائه می شوند. مدارک ارائه شده به فارغ التحصیلان این دوره، مدرک تحصیلی رسمی بین المللی محسوب می شود که از لحاظ اعتبار در سطوح مدارک تحصیلی و آموزشی مورد تایید سازمان ملل متحد سطح 6 و به بالا محسوب می شوند. این مدارک در کلیه کشورهای عضو ILO از اعتبار و جایگاه یکسان برخوردارند.
طول مدت دوره های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار بر اساس استانداردهای بین المللی یک سال و نیم تا 2 سال است و در طی آن دانشپذیران 180 ساعت دروس عمومی و 180 ساعت دروس تخصصی را در قالب 4 ترم درسی فراگرفته و پس از آن به مدت 6 ماه به تدوین پروژه پایانی دوره DBA Certificate تحت نظارت و راهنمایی اساتید مدرسه کسب و کار بن ژیوار خواهند پرداخت.
کلیه مباحث تدریس شده در طی این دوره ها، مبتنی بر سه اصلی کلیدی دانش روز جهانی، انتقال تجربه و فراگیری مهارت های راهبردی استوارند.

گرایش های تخصصی

undergraduate-programs-icon دوره ها و برنامه های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار

چه گرایش های تخصصی در برنامه های DBA Certificate ارائه می شود؟

در مدرسه کسب و کار بن ژیوار، افراد واجد شرایطی که در آزمون جامع دورس عمومی حداقل نمرات موردنیاز را بدست آورده باشند، می توانند در گرایش های تخصصی زیر اقدام به ادامه تحصیل و دریافت مدرک دکترای حرفه ای خود مقطع DBA گردند:

• کارآفرینی(DBA in Entrepreneurship)
در قالب این گرایش، دانشپذیران بطور تخصصی به فراگیری دروس علمی، کاربردی و مهارتی در زمینه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارها پرداخته و به متخصصین کارآمد و سرآمد در این زمینه مبدل می گردند.

• مدیریت اجرایی (DBA in Executive Management)
در قالب این گرایش، دانشپذیران بطور تخصصی به فراگیری دروس علمی، کاربردی و مهارتی در زمینه مدیریت اجرایی سازمان پرداخته و به متخصصین کارآمد و سرآمد برای تصدی مشاغل سطح بالای مدیریتی و رهبری در سازمان ها تبدیل می شوند.

• مدیریت عملیات و زنجیره تامین (DBA in Operations & Supply Chain Management)
در قالب این گرایش، دانشپذیران بطور تخصصی به فراگیری دروس علمی، کاربردی و مهارتی در زمینه مدیریت جامع زنجیره تامین و لجستیک پرداخته و به متخصصین کارآمد و سرآمد برای طراحی، پیاده سازی، مدیریت و برنامه ریزی سیستم ها و شبکه های سراسری زنجیره تامین، پخش و توزیع تبدیل می شوند.

• مدیریت استراتژیک (DBA in Stategic Management)
در قالب این گرایش، دانشپذیران بطور تخصصی به فراگیری دروس علمی، کاربردی و مهارتی در زمینه مهارت های تصمیم گیری، استراتژی، تجزیه و تحلیل، تدوین و پیاده سازی استراتژی و برنامه های استراتژیک پرداخته و به یک متخصص کارآمد و سرآمد در حوزه مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک تبدیل می شود.

• مدیریت بازاریابی و برند (DBA in Marketing & Brand)
در قالب این گرایش، دانشپذیران بطور تخصصی به فراگیری دروس علمی، کاربردی و مهارتی در زمینه مدیریت و برنامه ریزی بازاریابی، برندسازی و مدیریت برند، تبلیغات، روابط عمومی، فروش، توزیع، مدیریت و توسعه محصول و وفادارسازی مشتریان پرداخته و به یک متخصص کارآمد و سرآمد در زمینه بازاریابی و برند تبدیل می شود.

• مدیریت مالی (DBA in Financial Management)
در قالب این گرایش، دانشپذیران بطور تخصصی به فراگیری دروس علمی، کاربردی و مهارتی در زمینه مدیریت و برنامه ریزی مالی، بودجه ریزی، مدیریت ریسک و حسابرسی پرداخته و به یک متخصص کارآمد و سرآمد در زمینه مدیریت مالی تبدیل می شود.

• بورس و سرمایه گذاری(DBA in Stock Exchange & Investment)
در قالب این گرایش، دانشپذیران بطور تخصصی به فراگیری دروس علمی، کاربردی و مهارتی در زمینه بازارهای مالی، بورس، مدیریت سرمایه گذاری و ریسک، سودآوری، سبدگردانی، تحلیل های بنیادین و تکنیکال بورس و سهام و امور بورس و سرمایه گذاری بین المللی پرداخته و به یک متخصص کارآمد و سرآمد در حوزه بورس و سرمایه گذاری تبدیل می شود.

• توسعه و تعالی کسب و کار(DBA in Business Development & Excellence)
در قالب این گرایش، دانشپذیران بطور تخصصی به فراگیری دروس علمی، کاربردی و مهارتی در زمینه مدیریت سازمان، مدیریت منابع سازمانی، ساختارها و رفتار سازمانی، فرهنگ سازمانی، توسعه فردی و رهبری، مدیریت کیفیت و بهره وری، روانشاسی حرفه ای کسب و کار، بهره وری راهبردی و غیره پرداخته و به یک متخصص کارآمد و سرآمد در زمینه توسعه و تعالی کسب و کار مبدل می شود.

سبک و برنامه آموزشی

icon-curriculum-hero دوره ها و برنامه های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار

چه می آموزیم؟ چگونه می آموزیم؟

در دوره های مدرسه کسب و کار بن ژیوار کلیه دورس به صورت محتوای ترکیبی ارائه می شود. محتوای ترکیبی در برگیرنده آموزه های علمی و آکادمیک، آموزه های تجربی و مهارتی است. در این روش آموزشی منحصربفرد سه محور کلیدی به عنوان شاخصه های اصلی سبک آموزشی در دوره های DBA عبارتند از:

•محتوای علمی: برگرفته از محتوای سطح بالای مدارس کسب و کار برجسته جهان مانند دانشگاه ناتینگهام و استنفورد که بر اساس محیط کسب و کار ایران و نیازهای مدیران و کارآفرینان ایرانی تطبیق یافته و بر اساس استانداردهای تدوین شده بین المللی مورد تایید سازمان جهانی کار (ILO) قرار گرفته است.

•انتقال تجربه: این امر از سوی اساتید خبره و مجربی که هریک علاوه بر دارا بودن کرسی های استادی و دانشیاری در دانشگاه های تراز اول کشور، تجربه کاری و اجرایی گسترده ای را نیز در حوزه مورد تدریس خود دارند، بر اساس موردکاوی ها و مثال های عملی و کاربردی به دانشجویان منتقل می گردد.

•ایجاد مهارت: این امر از طریق سبک آموزشی مهارتگرایانه مدرسه کسب و کار بن ژیوار و مکانیزم ویژه ای این مدرسه در تبدیل آموزش های فراگرفته شده در هر درس به مهارت اجرایی صورت می پذیرد. قرار گرفتن در محیط واقعی کار، رویکرد شناخت و حل مسئله، آموزش های کارگاهی، کار با نرم افزارهای تخصصی مخصوص هر درس و اجرای پروژه های عملی، از جمله ابزارهای ایجاد مهارت در مدرسه کسب و کار بن ژیوار هستند.

برنامه آموزشی دوره های DBA Certificate در مدرسه کسب و کار بن ژیوار

برنامه آموزشی ارائه شده در مدرسه کسب و کار بن ژیوار، برنامه ای بسیار دقیق است که با نظم سختگیرانه ای زیر نظر مدیر علمی و روسای دپارتمان های هر درس و گرایش اجرا می شود.
دانشپذیران دوره DBA Certificate در مدرسه کسب و کار بن ژیوار در 360 ساعت شامل 180 ساعت دروس عمومی (در قالب 2 ترم) و 180 ساعت دروس تخصصی (در قالب 2 ترم) را مطالعه می نمایند. با پایان دوره دورس عمومی، امتحان جامع دروس عمومی از دانشپذیران اخذ خواهد شد و در صورت کسب حداقل نمره 14 از این امتحان جامع، دانشپذیران مجاز به انتخاب گرایش تخصصی خود در دوره های DBA Certificate خواهند بود. پس از برگزاری دروس اختصاصی نیز امتحان جامع دروس اختصاصی از دانشپذیران اخذ و در صورت اخذ حداقل نمره 14 از این آزمون، دانشپذیران مجاز به ورود به دوره تدوین پایان نامه می باشند.
شرط قبولی در هر درس کسب حداقل نمره 12 است و معدل کل دانشپذیر از نمرات دوره نباید کمتر از 14 باشد. همچنین دانشپذیر می بایست در امتحان جامع نهایی دوره، حداقل نمره 14 را نیز اخذ نماید.
پس از موفقیت در آزمون جامع پایان دوره DBA Certificate، دانشپذیران مدت 6 ماه فرصت لازم برای تدوین پروژه پایانی زیر نظر یکی از اساتید مرکز را داشته و می بایست علاوه بر تدوین پایان نامه، حداقل یک مقاله علمی در مورد موضوع پایان نامه و برگرفته از موضوعات مطروحه در آن تدوین و در یکی از کنفرانس های معتبر داخلی ارائه نماید.
پروژه پایان نامه در جلسه ای رسمی و با حضور اعضای هیئت داوری (شامل رئیس عالی شورای آموزش، مدیر علمی، استاد راهنما، استاد داور و یکی از اساتید عضو هیئت علمی مدرسه کسب و کار بن ژیوار) از سوی دانشپذیر ارائه و مورد دفاع قرار خواهد گرفت. در صورت تایید حداقل 3 نفر از اعضای هیئت داوری و کسب حداقل نمره میانگین 14 از مجموع نمرات ارائه شده از سوی داوران و ارائه مستندات دال بر تدوین و ارائه مقاله علمی در کنفرانس های معتبر داخلی، دانشپذیر، رسما مجاز به دریافت مدرک DBA Certificate از سوی مدرسه کسب و کار بن ژیوار و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور خواهد بود.

جایگاه و اعتبار مدارک

CC دوره ها و برنامه های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار

مدارک دوره های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار از چه درجه و اعتباری برخوردارند؟

دوره های DBA Certificate برگزار شده در مدرسه کسب و کار بن ژیوار بطور بدیهی از اعتبار پایین تری از مدارک DBA Degree برخودراند و دلیل اصلی آن شرایط آسان تر ورود به این دوره ها و تعداد محدودتر ساعات آموزش در این دوره ها می باشد. با این وجود این دوره ها نیز به مانند سایر دوره های مدرسه کسب و کار بن ژیوار زیر نظر نظارت مستقیم و سخت گیرانه سازمان جهانی کار (ILO) و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور برگزار شده و محتوای آن بر اساس محتوای سطح دوره های DBA Degree مدرسه کسب و کار بن ژیوار تدوین شده اند.
برخی از مزایا و ویژگی های مدارک DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار عبارتند از:
•شناسایی به عنوان مدرک حرفه ای آموزش های مهارتی مدیریت در کلیه کشورهای عضو ILO
•تاییدیه رسمی مدارک از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور و سازمان جهانی کار
•شناسایی مدارک به عنوان صلاحیت مهارتی بین المللی در کلیه کشورهای عضو ILO
•شناسایی مدارک به عنوان 4 سال سابقه کار در کلیه کشورهای عضو ILO
•دارا بودن امتیاز برای پذیرش، اقامت و اشتغال در کشورهای عضو ILO به ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا و نیوزلند

مسیر شغلی

image2 دوره ها و برنامه های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار

آینده شغلی و حرفه ای فارغ التحصیلان مدرسه کسب و کار بن ژیوار چیست؟

همانطور که در بخش اعتبار مدارک به آن اشاره شد، دارندگان مدارک DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار از جایگاه و فرصت های شغلی، استخدامی و کارآفرینی کم نظیری در داخل و خارج از کشور برخوردارند.
مدرسه کسب و کار بن ژیوار با ایجاد واحد تخصصی به عنوان کانون فارغ التحصیلان مدرسه کسب و کار بن ژیوار و مرکز کاریابی و حمایت شغلی و نیز مرکز کارآفرینی در تبیین و ترسیم مسیر شغلی و حرفه ای فارغ التحصیلان خود از کلیه امکانات و ارتباطات داخلی و بین المللی خود بهره می گیرد.
فارغ التحصیلان مدرسه کسب و کار بن ژیوار ضمن موفقیت مستمر در مقاطع شغلی و حرفه ای در داخل کشور، به دلیل فراگیری مهارت ها و دانش روز جهان، در کلیه کشورهای عضو ILO از جایگاه ممتاز برخوردار خواهند بود، به نحوی که کلیه کشورهای عضو ILO بر اساس قوانین این سازمان می بایست پس از تایید مدارک و سطح زبان متقاضیان دارنده مدارک تحصیلی مدرسه کسب و کار بن ژیوار، حداکثر ظرف مدت 10 روز از تاریخ تایید، نسبت به اشتغال آنها در شغل حرفه ای مرتبط با مدرک تحصیلی آنان اقدام نمایند.
با دارا بودن مدارک Certificate مهارت محور مدرسه کسب و کار بن ژیوار، شما یک شهروند متخصص جهانی در کلیه کشورهای عضو ILO محسوب می شوید.

امتیازات مورد نیاز

Career-Icon دوره ها و برنامه های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار

حداقل امتیازات و شرایط برای ورود به دوره های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار چیست؟

متقاضیان برای ورود به دوره های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار، نیازمند اخذ امتیازات لازم و دارا بودن حداقل شرایط مورد نیاز به شرح زیر می باشند (واحد محاسبه امتیازات CREDIT POINT می باشد که به اختصار CP خوانده می شود. هر ویژگی دارای امتیاز حداقل و حداکثر است که با ضریبی از CP مشخص شده است)
شرایط عمومی:
• شرکت در دوره های DBA Degree محدودیت سنی ندارد
• موفقیت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی (حداقل 5 و حداکثر 10 امتیاز CP محسوب می شود)
تبصره: در صورت عدم موفقیت در آزمون تعیین سطح و اخذ امتیاز کمتر از 5 امتیاز CP، دانشپذیر می بایست در کلاس های زبان تخصصی مدرسه کسب و کار بن ژیوار شرکت نموده و پیش از پایان دوره DBA خود، حداقل امیتاز مورد نیاز را بدست آورد.
• دارا بودن حداقل 5 سال سابقه کار حرفه ای در حوزه مدیریت (هر 5 سال سابقه کار 5CP محاسبه می شود)
• قبولی در آزمون ورودی (حداقل 15 CP و حداکثر 20 CP محسوب می شود)
• قبولی در مصاحبه ورودی (حداقل 15 CP و حداکثر 20 CP محسوب می شود)
• کسب تاییدیه لازم از شورای عالی آموزش مدرسه کسب و کار بن ژیوار (5CP)
• عدم سوءپیشینه کیفری
• دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا کارت معافیت دائم و یا معافیت دانشجویی (برای متقاضیان آقا)

شرایط تحصیلی:
دارا بودن حداقل یکی از مدارک تحصیلی زیر الزامی است:
• مدرک کارشناسی ارشد (بر اساس معدل کل، حداقل 15 CP و حداکثر 20 CP محاسبه می شود)
• مدرک MBA Certificate از مدرسه کسب و کار بن ژیوار و موسسات آموزشی معتبر داخلی (بر اساس معدل کل، حداقل 15 CP و حداکثر 20 CP محاسبه می شود)

امتیازات ویژه:
امتیازات ویژه این امکان را به داوطلبان می دهد تا با استفاده از آنها، در صورت کسر امتیاز، شرایط لازم برای کسب حداقل امتیازات مورد نیاز برای ورود به دوره DBA Certificate را بدست آورند.
• دارا بودن حداقل 180 ساعت آموزش های مهارتی مورد تایید سازمان آموزش فنی و حرفه ای (هر 12 ساعت معادل 1 CP محاسبه می شود)
• عضویت در هیئت مدیره شرکت های سهامی خاص (هر سال عضویت معادل 2CP محسوب می شود)
• دارا بودن سوابق پژوهشی در قالب چاپ مقالات و ارائه در کنفرانس های معتبر داخلی و بین المللی (هر مقاله فارسی 2 CP و هر مقاله انگلیسی 3CP محسوب می شود. هریک از مقالات منتشر شده در ژورنال های بین المللی ISI حداکثر 5CP محسوب می شوند)
• افراد دارای سوابق تدریس در مراکز تحت نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای از امتیاز ویژه برخوردارند (هر سال سابقه تدریس 3 CP محسوب می شود)
• افراد داری سوابق تدریس در دانشگاه از امتیاز ویژه برخوردارند (هر سال سابقه تدریس 3 CP محسوب می شود)
حداقل امتیاز مورد نیاز برای ورود به دوره 70 CP می باشد.
در صورت اخذ امتیاز بیش از 140 CP، 15% تخفیف در هزینه دوره برای داوطلب منظور می گردد.

فرآیند ثبت نام

Apply-Now-icon دوره ها و برنامه های DBA Certificate مدرسه کسب و کار بن ژیوار

چه مراحلی را برای ثبت نام طی خواهید نمود؟

علاقه مندان برای حضور در دوره های DBA مدرسه کسب و کار بن ژیوار، بر اساس فرآیند زیر مراحل گزینش و ثبت نام را طی خواهند نمود:
گام 1: تکمیل فرم درخواست ثبت نام
گام 2: تعیین وقت مصاحبه مقدماتی و مشاوره ثبت نام
گام 3: حضور در جلسه مصاحبه مقدماتی و ارائه مدارک موردنیاز اعلام شده (در صورت عدم موفقیت یا پذیرش در جسله مصاحبه مقدماتی، امکان طی نمودن گام های بعد برای متقاضی میسر نبوده و متقاضی ممکن است به سطوح آموزشی MBA هدایت شود)
گام 4: شرکت در آزمون ورودی و اخذ حداقل امتیاز کتبی 150 از 200
گام 6: شرکت در مصاحبه ورودی نهایی و اخذ حداقل امتیاز 70 از 100
گام 7: نهایی سازی ثبت نام و دریافت کارت دانشجویی