دوره های بین المللی مشترک با دانشگاه های برتر جهان

Joint International Programs with the Top Universities

bonzhivarbs-small دوره ها و برنامه های آموزشی بین المللی مشترک

مدرسه ای با سبک و برنامه آموزشی جهانی

مدرسه کسب و کار بن ژیوار از همان ابتدای فعالیت رسمی خود به عنوان اولین و تنها مدرسه رسمی کسب و کار فعال تحت نظارت سازمان جهانی کار (ILO) و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور در ایران، روابط راهبردی و اجرایی را با دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی برتر و معتبر بین المللی آغاز نموده است. افتخاری بزرگ که در سایه مساعی تیم رهبری و مدیریت این مدرسه، اعتبار سطح بالای اعضای هیئت علمی آن و نیز حمایت های صمیمانه داخلی و بین المللی بدست آمده است.
مدرسه کسب و کار بن ژیوار می کوشد تا با ایجاد همکاری های راهبردی و اجرایی با دانشگاه ها، مدارس کسب و کار و مراجع معتبر آموزشی در سطح جهان، ضمن به روز نگهداشتن محتوا و سبک آموزشی سطح بالا و متمایز خود، فرصت های کم نظیری را در اختیار دانشجویان خود برای بهره مندی از دانش جهانی و توسعه فردی و علمی در بستر فرامرزی پدید آورد.

رویکرد جهانی مدرسه کسب و کار بن ژیوار

ما استعدادهای ایرانی را برای حضور در عرصه های جهانی آموزش و پرورش می دهیم...

در مدرسه کسب و کار بن ژیوار، یک اصل خلل ناپدیر بر همه فعالیت ها و برنامه های آموزشی، علمی، پژوهشی و مهارتی حاکم است: «آموزش و پرورش استعدادهای ایرانی برای حضور در عرصه های جهانی»
مدرسه کسب و کار بن ژیوار، سرآغاز فعالیت خود به عنوان اولین و تنها مدرسه رسمی کسب و کار ایرانی فعال تحت نظارت سازمان جهانی کار و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور را با ایجاد همکاری های راهبردی و اجرایی آموزشی و علمی با دانشگاه های تراز اول جهان به ویژه دانشگاه استنفورد و دانشگاه ناتینگهام و برخی دیگر از دانشگاه های معتبر منطقه ای آغاز نموده است.
علاوه بر این، این مرکز همکاری های علمی نزدیکی را با دانشگاه های معتبر کشور توسعه داده است و حضور اساتید و اعضای برجسته هیئت های علمی 10 دانشگاه اول کشور در هیئت علمی مدرسه کسب و کار بن ژیوار، خود نشان دهنده رویکرد خاص مدرسه کسب و کار بن ژیوار به توسعه همکاری های راهبردی و اجرایی با دانشگاه های برتر کشور نیز می باشد.
مدرسه کسب و کار بن ژیوار در برنامه راهبردی خود که به رویکرد 2020 (Vision 2020) معروف است، در صدد است تا با توسعه فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهشی خود ضمن کسب رتبه جهانی در میان مدارس کسب و کار رسمی بین المللی، پذیرای دانشجویان و مهارت آموزان بین المللی نیز باشد تا از این رهگذر، ضمن کسب افتخارات مستمر برای جامعه علمی و آموزشی کشور، دانشجویان و مهارت آموزان بین المللی را با فرهنگ و منش ایران اسلامی نیز آشنا نماید.

دانشگاه استنفورد (Stanford University)

STANFORD-GRADUATE-SCHOOL-OF-BUSINESS دوره ها و برنامه های آموزشی بین المللی مشترک

دوره ها و برنامه های مشترک با دانشگاه Stanford

جایگاه و اعتبار بین المللی دانشگاه استنفورد بر کسی پوشیده نیست. دانشگاه استنفورد با هدایت Lenanrd Stanford در سال 1885 فعالیت خود را آغاز و اولین دانشجوی خود را در سال 1891 جذب نمود. این دانشگاه در سال 2015 از سوی بنیاد US WORLD Education با اخذ امتیاز جهانی 89 از 100 حائز رتبه چهارمین دانشگاه معتبر جهان و از سوی بنیاد The World University Ranking حائز رتبه 3 گردیده و از سوی نشریه Time به عنوان یکی از 10 دانشگاهی که باید در آن درس خواند معرفی گردیده است.

از چهره های مشهور ایرانی تحصیل کرده در این دانشگاه می توان به دکتر جهانگیر کاشانی (از بنیانگذاران رشته مهندسی صنایع در ایران)، سیمین دانشور نویسندۀ مشهور، علی حاجی‌میری استاد دانشگاه کلتک، امید کردستانی مدیر تجاری شرکت گوگل، وارتان گریگوریان مدیر بنیاد کارنگی و دکتر محمدرضا عارف اشاره کرد. همچنین، می‌توان در بین استادان ایرانی این دانشگاه، به دکتر مریم میرزاخانی، نخستین بانوی برندۀ مدال فیلدز در ریاضیات، اشاره نمود.
از جمله فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می توان به افرادی مانند جان اف. کندی (رئیس جهمور آمریکا)، لری پیج و سرگی بارین (بنیانگذاران گوگل)، تایگر وودز (قهرمان گلف)، وینت سرت (پدر اینترنت)، سوزان رایس (وزیر خارجه اسبق آمریکا)، سالی راید (اولین زن فضانورد آمریکا) و بسیاری از چهره های تاثیر گذار قرن بیستم و بیست و یکم اشاره کرد.
مدرسه کسب و کار بن ژیوار به عنوان تنها همکار رسمی این دانشگاه در ایران، در قالب برنامه جهانی آموزش که زیر نظر مستقیم سازمان ملل متحد، سازمان جهانی کار و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور می باشد، برنامه ها و دوره های آموزشی سطح بالایی را بصورت مشترک ارائه می نماید.
از جمله مهترین برنامه های مشترک در قالب این برنامه، دوره Research Based PhD in Business Administration است که به عنوان دکترای پژوهش محور در قالب یک برنامه 4 ساله آموزشی در آینده نزدیک برگزار خواهد گردید. در قالب این برنامه منحصربفرد، دانشجویان مدرسه کسب و کار بن ژیوار از حمایت مالی دانشگاه استنفور برخوردار بوده و حداکثر تا 70% شهریه دوره دکترای پژوهش محور آنها از سوی سازمان ملل متحد و سازمان جهانی کار مورد حمایت مالی قرار گرفته و دانشجویان مدرسه کسب و کار بن ژیوار، تنها نیاز به پرداخت 30% مبلغ شهریه را خواهند داشت.
این دوره ها به صورت آنلاین و در مواردی بر اساس برنامه دانشگاه بر اساس برنامه کلاس های حضوری محدود برگزار خواهند شد و دانشجویان در پلتفورم جهانی آموزش های مجازی دانشگاه استنفورد و مدرسه کسب و کار دانشگاه استنفورد به تحصیل خواهند پرداخت. شرکت در این دوره ها الزام حضور دو سوم دوره در محل دانشگاه را برای تاییدیه وزارت علوم ندارد.
شرایط و نحوه ثبت نام در این دوره ها به زودی از طریق وب سایت مدرسه کسب و کار بن ژیوار به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.
علاوه بر این، مدرسه کسب و کار بن ژیوار در حال توسعه همکاری های علمی را در زمینه ارتقاء سطح علمی و آموزشی دوره ها و برنامه های آموزشی خود با این نهاد است.

دانشگاه ناتینگهام (Nottingham University)

NOTTINGHAM-UNI-LOGO دوره ها و برنامه های آموزشی بین المللی مشترک

دانشگاهی برای رشد و پرورش استعدادهای جهانی

دانشگاه ناتینگهام در میان دانشگاه های انگلستان یک برند متمایز و مطرح جهانی است. این دانشگاه که با هدایت Professor Sir David Greenaway (دارنده مقام سلطنتی حاکم دانشگاه – Vice Chancellor- و ششمین حاکم دانشگاهی منصوب از سوی ملکه انگلستان در این دانشگاه در تاریخ) و Prof. Dr. Christine Ennew (ریاست دانشگاه و Provost – عالی ترین مقام علمی دانشگاه) اداره می شود.
این دانشگاه از سوی وزارت علوم انگلستان دارای رتبه دوم و از حیث پژوهشی حائز رتبه هفتم و از حیث رتبه بین المللی از سوی بنیاد معتبر اروپایی Mines ParisTech حائز رتبه 13 جهانی، از سوی روزنامه معتبر New York Times حائز رتبه 70 جهان و از سوی مجله Forbes در سال 2015 به عنوان یکی از 100 دانشگاهی که باید در آن درس خواند، معرفی گردیده است.

دانشگاهی برای پرورش رهبران جهانی دنیای کسب و کار

مدرسه کسب و کار این دانشگاه به تنهایی حائز رتبه 32 جهان می باشد.
این دانشگاه با رویکرد جهانی ممتاز خود بیشترین تعداد دانشجو را در سال 2015 در میان دانشگاه های انگلستان داشته و در حال حاضر علاوه بر پردیس های خود در داخل بریتانیا، دو پردیس بسیار بزرگ در کشورهای مالزی و چین نیز دارد.

ریاست و Provost محترم این دانشگاه به عنوان یکی از حامیان اصلی مدرسه کسب و کار بن ژیوار پیام ویدئویی ویژه ای را به شرکت کنندگان در مراسم افتتاحیه این مرکز ارسال و بر همکاری های مشترک و راهبردی و حمایت همه جانبه علمی و بین المللی این دانشگاه از مدرسه کسب و کار بن ژیوار، دانشجویان و فارغ التحصیلان آن تاکید نمودند.

مدرسه کسب و کار دانشگاه ناتینگهام به عنوان خواهر خوانده جهانی مدرسه کسب و کار بن ژیوار، ضمن حمایت همه جانبه از این مرکز در قالب برنامه های تبادل استاد و دانشجو و محتوای علمی و آموزشی دوره های رسمی مدرسه کسب و کار بن ژیوار، به زودی برنامه های مشترک آموزشی را در قالب دوره های بین المللی حضوری و مجازی، فرصت های مطالعاتی، کلاس های مشترک و نیز تطبیق و تبادل مدارک تحصیلی فی مابین به اجرا در خواهد آورد.

علاوه بر این، دانشجویان مدرسه کسب و کار بن ژیوار از امتیازات ویژه ای برای ادامه تحصیلات در مقاطع آکادمیک در کمپوس لوکس و سطح بالای این دانشگاه در کشور مالزی برخوردار خواهند بود.

دانشجویان مدرسه کسب و کار بن ژیوار در قالب همکاری های راهبردی این مرکز و دانشگاه ناتینگهام از حضور اساتید برجسته این دانشگاه در مدرسه کسب و کار بن ژیوار در قالب کلاس های درسی، سمینارهای تخصصی و کارگاه های آموزشی بر اساس برنامه های سالانه اعلام شده در تقویم آموزشی مدرسه کسب و کار بن ژیوار استفاده خواهند کرد.

افتخارات دانشگاه ناتینگهام


دانشگاه ناتینگهام در طی حیات خود مدیران و رهبران مهم جهانی، برندگان جوایز نوبل و چهره های برجسته و مشهور قرن بیستم و بیست و یکم را آموزش و پرورش داده است.

جوایز نوبل دانشگاه ناتینگهام:


اساتید دانشگاه ناتینگهام و نوابع علمی این دانشگاه تا کنون موفق به دریافت جوایز نوبل در رشته های زیر گردیده اند:
Sir Clive Granger برنده جایزه نوبل در رشته اقتصاد سال 2003
Sir Peter Mansfield برنده جایزه نوبل برای پژوهش های بنیادین در تصویر برداری رزونانس مغناطیسی

نوابغ علمی، اکتشافات و اختراعات و چهره های جهانی دانشگاه ناتینگهام:


Dr Stewart Adams OBE : داروساز مخترع داروی ضد درد Ibuprofen
Dato Seri Najib Razak: نخست وزیر کنونی کشور مالزی
Tim Martin: بنیانگذار هتل ها و رستوران های زنجیره ای جهانی JD Watherspoon
Dr Amanda Horton-Mstin: مدیر خلاقیت Comic Relief
Andrew Witty: مدیر عامل شرکت معظم داروسازی GlaxoSmithKline (یکی از 5 شرکت بزرگ دارویی جهان)
DH Lawrence : نویسنده و کاشف معروف بریتانیایی

مشاهیر هنری و ادبی دانشگاه ناتینگهام:


Ruth Wilson: بازیگر نقش معروف Jane Eyre و برنده جوایز BAFTA و Golden Globe
Haydn Gwynne: بازیگر مشهور بریتانیایی
Jom Moir: رئیس شبکه رادیو 2 بریتانیا
Lord Hollick: رئیس بنگاه جهانی United News & Media
Sir Jeff Randall : سردبیر مجله گاردین و قائم مقام رادیو و تلویزیون بریتانیا

سایر دانشگاه ها و موسسات علمی و آموزشی بین المللی همکار

icon-school دوره ها و برنامه های آموزشی بین المللی مشترک

توسعه جهانی علم در کنار یکدیگر

مدرسه کسب و کار بن ژیوار، همکاری های علمی خود را در قالب دوره ها و برنامه های مشترک علمی و آموزشی، سمینارها و کنفرانس های تخصصی با مراکز دانشگاهی و پژوهشی اتحادیه اروپا و آسیایی به شرح زیر ایجاد نموده است:
– دانشگاه İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (حائز رتبه علمی 7 کشور ترکیه و بزرگترین دانشگاه علوم مدیریت با ریاست Dr. Ibrahim Bulut معاون وزیر محترم علوم ترکیه)
– دانشگاه KTU دانشگاه اول اتحادیه اروپا در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور لیتوانی
– دانشگاه شارجه (University of Sharjah)
– دانشگاه Sky Line (امارات متحده عربی)